Ofis Telefonu 0 537 787 21 55

"arabuluculuk" etiketli sayfalar

Avva

Arabuluculuk nedir?

2019-08-21

Aralarında davaya konu olmuş veya olabilecek bir uyuşmazlık olan kişilerin meseleyi bir arabulucu eşliğinde karşılıklı olarak müzakere ederek çözüme kavuşturdukları bir süreçtir.

Türkiye’de sadece en az beş yıllık mesleki deneyimi olan hukuk fakültesi mezunları arabuluculuk yapabilir

Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu’na göre arabuluculuğa ancak tarafların sulh olabileceği, hakkından vazgeçmesi ve iddiaları kabul etmesinin mümkün olduğu ve bir mahkeme kararının gerekmediği hallerde başvurulabilir

Arabuluculuk özellikle dava yoluyla karşılaştırıldığında birçok avantajı olan bir yöntemdir

Arabuluculuğun tüm dünyada kabul görmüş temel ilkeleri vardır.

Taraflar arabulucunun ücretini ve masraflarını eşit ödeyecektir.

Pozcu / MERSİN Ofis Açılışımız 

08 Kasım 2019 Cuma günü 14:00 - 17:00 saatleri arasında gerçekleştireceğiz ofis açılışımıza tüm meslektaşlarımızı, dostlarımızı ve müvekkillerimizi bekleriz. Av. Veyis AYDIN - 0 537 540 21 55

 Av. Veyis AYDIN Avukatlık ve Arabuluculuk Pozcu / MERSİN Bürosunun Açılış Töreni

İş Davası Başvuru Formu

Avva

ARABULUCULUK

2023-03-15

Arabuluculuk nedir?

 

Arabuluculuk Avrupa’da ve Amerika’da 40 yılı yakın süredir uygulanan bir uyuşmazlık çözüm yöntemidir. Aralarında davaya konu olmuş veya olabilecek bir uyuşmazlık olan kişilerin meseleyi bir arabulucu eşliğinde karşılıklı olarak müzakere ederek çözüme kavuşturdukları bir süreçtir.

Avva

ARABULUCULUK

2023-03-30

Arabuluculuk Görevleri Nelerdir?

Kiracı ve ev sahibi arasında arabuluculuk, bir yapıya sahip olmaları arasında uzlaşmayı sağlamak amacıyla bir üçüncü şahsın yardımını almayı içerir. Arabuluculuk, kiracı ve ev sahibi arasındaki yapıların dostane bir şekilde yürütülmesine yardımcı olabilir ve mahkemeye gitmek gibi daha uzun ve sonunda yolların üstesinden gelebilir.

< />