Ofis Telefonu 0 537 787 21 55

"trafik" etiketli sayfalar

Kaza Tespit Tutanağı sigorta şirketine ulaştığı anda, bir hasar doyası açılır ve en geç bir sonraki işgünü, bu tutanakla birlikte kazanın fotoğraflarını elektronik ortamda, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ne gönderir.

Sorumluluk ve Tazminat Hukuku

Araç Trafik Poliçesi Neleri Karşılar

Trafik Sigortası Kapsamı

Kazanın maddi hasarla sonuçlanması durumunda bu hasarlar teminat altına alınır. Zorunlu trafik sigortası karşı tarafta ve 3. kişilerde meydana gelen zararları karşılar. Yani mağdur olanın yanında olur. Ayrıca kamuya ait mallara vereceğiniz zararlar (elektrik direği, lamba vs.), başkalarına ait mallara (ev, dükkan vs.) verdiğiniz zarar da bu sigortanın kapsamı altındadır.

Zorunlu Trafik Sigortası; araçların karıştıkları kazalarda karşı tarafa verdikleri zararı aracın kusuru nispetinde ve belirli bir orana kadar karşılar. Trafik sigortası yapıldığı aracın zararını karşılamaz, sadece zarar verdiği diğer aracın zararını karşılar.

Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma  MADDE 179

Trafik Güvenliğini Taksirle Tehlikeye Sokma  MADDE 180

Maddi hasarlı trafik kazalarında kusur oranına itiraz

Trafik Kazası Kusur Oranına İtiraz Yargı Yolu

Trafik Cezalarına İtiraz Nereye Yapılır?

Trafik Cezaları her zaman haklı bir şekilde düzenlenmemektedir. Bu sebeple gerekli itirazları yaparak haksız şekilde düzenlenen cezaları iptal etme hakkınız bulunmaktadır.

< />